Prowadzona przez nas na terenie miasta Szczecin kancelaria prawna oferuje Państwu pomoc w sprawach rodzinnych.

Adwokat rodzinny pomoże Państwu w szczególności w sprawach o rozwód, ustalenie kontaktów z dziećmi, władzy rodzicielskiej nad dziećmi czy podział majątku.

Wiedząc, jak trudne potrafią być rozwody, kancelaria adwokacka gwarantuje profesjonalną pomoc doświadczonego prawnika. Adwokat rodzinny dokładnie przeanalizuje Państwa sprawę, pomoże określić taktykę procesową oraz sprawi, że rozwód będzie nie tylko dramatycznym przeżyciem, lecz także początkiem nowego życia.

Adwokat rodzinny, które prowadzi w kancelarii rozwody, dysponuje szeroką wiedzą popartą bogatym doświadczeniem.

Nasza kancelaria działa na terenie miasta Szczecin. W trosce o ochronę interesów naszych klientów prowadzimy sprawy o rozwód na obszarze całego kraju.

Rozwody potrafią trwać długo, ale profesjonalna pomoc często umożliwia skrócenie postępowania sądowego do niezbędnego minimum.

ROZWODY

W momencie kiedy związek się rozpada warto zwrócić się o pomoc do Kancelarii Adwokackiej, by móc w sposób przemyślany i bezpieczny zakończyć ten etap życia. Zdarza się, że decyzje o rozwodzie podejmowane są pod wpływem chwili i silnych emocji, co może być brzemienne w skutkach na długie lata. Należy pamiętać, że rozwody dotyczą nie tylko nas, ale także mają wpływ na nasze dzieci. Proces rozwodowy może trwać długo, dlatego warto jeszcze przed jego rozpoczęciem ustalić z adwokatem nie tylko kwestię ewentualnej winy za rozpad pożycia, ale także kwestie związane z alimentami, władzą rodzicielską, kontaktami z dziećmi, wspólnym zamieszkiwaniem po rozwodzie, podziałem majątku. Może się zdarzyć, że koniecznym będzie zebranie dowodów pozwalających stwierdzić winę drugiego małżonka za rozpad związku. Kancelaria Prawna oferuje w tym zakresie pomoc detektywa.

SPRAWY ROZWODOWE

Rozwody orzekane są w przypadku, gdy nastąpił „zupełny i trwały rozkład pożycia”, a więc kiedy małżonków nie łączy już więź fizyczna ani psychiczna. Adwokat z Kancelarii Sanocki doprowadzi do korzystnego wyroku zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

ALIMENTY

Kancelaria świadczy pomoc w przedmiocie uzyskania alimentów pozwalających na zaspokojenie wszystkich potrzeb osoby uprawnionej.
Szczególny nacisk kładziemy na zabezpieczenie roszczenia, co umożliwia uzyskanie alimentów na czas trwania procesu.

PODZIAŁ MAJĄTKU

Po rozwodzie zachodzi konieczność podziału majątku.
Zazwyczaj w jego skład wchodzą nieruchomości, byli małżonkowie posiadają wspólne zobowiązania (kredyty hipoteczne, pożyczki), pojawiają się żądania rozliczenia nakładów. W takim wypadku niezbędna jest pomoc skutecznego adwokata.

WŁADZA RODZICIELSKA

Rodzicowi można ograniczyć władzę rodzicielską, a nawet całkowicie jej pozbawić. Kancelaria posiada bogate doświadczenie w tym przedmiocie, także w sytuacjach, kiedy osoba "po przejściach" chce odzyskać władzę rodzicielską.

KONTAKTY Z DZIECKIEM

Związki się rozpadają, zazwyczaj zachodzi konieczność sądowego uregulowania kontaktów z dzieckiem. Materia wymaga sprawnego działania doświadczonego prawnika.

ROZWÓD A SEPARACJA

Jeśli u małżonków dochodzi do „zupełnego rozkładu pożycia”, natomiast z równych względów strony nie chcą rozwiązania małżeństwa, zamiast o rozwód można wnioskować o separację. Prawo rodzinne umożliwia wnioskowanie o separację tylko w przypadku, kiedy żaden z małżonków nie wnioskuje o rozwód. Separacja wiąże się z podziałem majątku, lecz nie znosi małżeńskiego obowiązku niesienia sobie wzajemnej pomocy w trudnych chwilach oraz w chorobie, a także nie daje prawa do zawarcia nowego związku małżeńskiego. Adwokat rodzinny pomoże uzyskać postanowienie o separację lub szybko przeprowadzi sprawy rozwodowe.